Evlilik terapisi nedir? Adıyaman’da Evlilik terapisi nasıl yapılır? Adıyaman’da Evlilik terapisine kimler gitmelidir? Adıyaman’da Evlilik terapisi ücretleri nedir? Evlilik terapisti kimdir? Evlilik terapisi işe yarar mı? Adıyaman’da Devlet hastanesinde evlilik terapisti var mıdır? Hangi ailesel problemler için terapiste gitmek gerekir? Evlilik terapisi hangi durumlarda gereklidir? Eşiniz evlilik terapisine gitmek istemezse neler yapılabilir? Tarzındaki sorular makalenin devamında cevaplanacaktır.

Evlilik terapisi, modern aile yapısında olması gereken hizmetlerin başında gelmektedir. Başlangıçta aileyi oluşturan ana etken eşlerdir. Eşler birbiriyle uyumlu iyi anlaşabilmeleri durumunda aile daha sağlam kurulur. Hatta doğacak olan çocukların aile hayatının iyi veya kötü olması çocukların geleceğini etkilemektedir. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’na göre evliliğin iyi olması aileyi, ailenin iyi olması ise toplumu olumlu yönde etkiler.  Evlilik terapisindeki asıl amaç partnerler arasındaki anlaşmayı ve uyumu sağlamaktır.

Aile ve Evlilik Terapisi hakkında daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayınız.

Evlilik Terapisi

Evlilik terapisi, çift terapisi ve ilişki terapisi benzer kavramlar olmakla birlikte bireylerin birbirleri ile kurdukları yakın ilişkileri desteklemeyi hedeflemektedir.

Eşinizle, partnerinizle yaşadığınız ilişki ve etkileşim sorunları, cinsel sorunlar, çocuklara ait sorunlar, çiftlerin birinde gelişen depresyon, anksiyete, kaygı bozukluğu gibi ruhsal rahatsızlık durumlarında bireysel terapi eşliğinde çift ve evlilik terapisi ya da sadece çift ve evlilik terapisi gerekebilir. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bu alanlarda psikoterapi hizmeti vermektedir.

Aile ve Evlilik Danışmanı Kimdir?

Aile ve evlilik danışmanı bakanlığın belirlemiş olduğu alanlardan mezun olduktan sonra veya aile danışmanlığı ve evlilik terapisi üzerine eğitim alan aile ve evlilik danışmanlığı üzerine terapi ve danışmanlık eğitimlerini tamamlayan kişilerdir.

Adıyaman’da Aile ve Evlilik Terapisine Kimler Gitmelidir?

Adıyaman’da aile ve evlilik terapisine kısaca ailesine ve evliliğine önem veren herkes gitmelidir. Modern hayatın sunmuş olduğu stres, kaygı ve yoğun yaşam temposu bazen evlilik ve aile ilişkilerini bozabilir. Bireysel problemlere çözüm bulamayan aile üyeleri, diğer aile fertlerine problemlerini yansıtır bu nedenle ailede çatışmalar yaşanır.

Ailede veya evlilikte problemlerinizi çözebilecek birisi bulamıyorsanız Adıyaman’da aile ve evlilik terapisine başvurmanızda fayda vardır. Evlilikte yaşanan çatışmaları çözememekten kaynaklanan nedenlerden dolayı gelecekteki aile de bu durumdan kötü etkilenir.

Adıyaman’da Aile ve Evlilik Terapisi Seans Ücretleri

Adıyaman’da aile ve evlilik terapisi seans ücretleri hizmet veren kurumlara göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle tam bir fiyat listesi belirlemek zordur.

Adıyaman Seans ücretleri hakkındaki makaleyi okumak için tıklayınız.

Adıyaman’da Evlilik Terapisi Nasıl Yapılır?

Adıyaman psikolog hizmetinin çift terapisinin pek çok türleri vardır. Bazıları beceri ve pratiği arttırmaktayken bazıları geçmişe daha çok yönelir ve işlerin nasıl bu hale geldiğine bakar başka bir tabirle bireylerin çocukluğuna inerler bazılarıysa ikisini de birleştirir.

Adıyaman’da ofisimize evlilik terapisi için başvurma nedenlerinin ne olduğu fark etmeksizin öncelikle çiftlerin evlilikleri tüm yönleriyle değerlendirilir.

Adıyaman’da evlilik terapisi değerlendirme sürecinde, çiftlerle birlikte ve ayrı ayrı görüşmeler yapılarak her iki taraftan da problemi ve problemin geçmişini kendi gördüğü açıdan anlatması istenir.

Her birinin ilişkilerine karşı beklentileri, çözüm konusundaki öneri ve düşünceleri alınır ve terapiden beklentileri belirlenir. Bu süreçte Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu eşlerin kişilik özelliklerinin evliliğe yansımasını anlamak için her ikisine de psikometrik testler ve evlilikteki problemlerinin türünü, şiddetini belirlemeyi sağlayan bazı ölçekler uygulanır.

Terapi süresince ilişkide problemlere çözüm sağlamak amacıyla Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu tarafından her seanstan sonra diğer seansa gelene kadar uygulanması gereken ev ödevleri verilebilir.

Adıyaman’da terapinin süresi yaşanan problemin türüne, yoğunluğuna ve kişilerin değişim hızına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Görüşme sayısı gelişmelere göre belirlenir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.