Adıyaman Gölbaşı’nda  Bireysel danışma/ psikoterapinin amacı; bireylerin iç ve dış dünyalarında oluşan mesafenin  farkından kaynaklanan sorunların çözümünde danışanlarına yardım etmek ve bu mesafeyi en aza indirebilmektir. Bu şekilde kişilerin, daha tatmin, daha kaliteli ve daha mutlu bir yaşam sürdürebilmelerine yardım sağlamaktır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.

Adıyaman Gölbaşı’nda Bireysel Danışmanlıkta Ele Alınan Konular Nelerdir?

Adıyaman Gölbaşı’nda Bireysel danışma/ psikoterapi ruhsal olarak yaşanan rahatsızlıkların yanı sıra, ilişki sorunları, stresle veya öfkeyle başa çıkma, kariyer planlama gibi ve diğer kişisel gelişim alanlarıda kullanılmaktadır.

Adıyaman Gölbaşı’nda Bireysel Danışma/ Psikoterapi kişilerin, hayatlarında yaşadığı cinsel taciz ve fiziksel istismar gibi korku ve travmaya neden olan olayları ele almaktadır.

Genel kapsamı ile Adıyaman Gölbaşı bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti kapsamında

Öfke Kontrol Sorunları,

Obsesif-Kompulsif Bozukluk (Sürekli Yenilenen/Takıntılı Düşünce Ve Davranışlar),

Fobiler

Kaygı (Anksiyete)

Depresyon

Panik Atak

Özgüven sorunları

İlişkilerde Yaşanan problemler

Karar Verme ve Problem Çözme

Yeme -içme Bozuklukları

Travma Sonrası Psikolojik Destek

Konuşma Bozuklukları

Çatışma Çözümü

Kariyer Planlama ve Uygulama

Duygu Yönetimi

Erişkin Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite

Uyku Bozuklukları gibi  hizmetleri vermekteyiz.

Eğer tinsel alanda problemler yaşamaktaysanız, tanı almış bir hastalığınız varsa ya da kişisel gelişim alanında işlevselliğinizi kaybettiğinizi, yaşam kalitenizin olumsuz biçimde etkilendiğini düşünüyorsanız, bu durumlar karşısında hiç vakit kaybetmeden Adıyaman’da  Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’nun ofisini arayarak randevu alabilir ve tedaviniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Adıyaman Gölbaşı’nda Bireysel Psikolojik Danışmanlık İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Danışma süreçlerinden evvel; seansların ne kadar süreceği, seansların nasıl olduğu, danışmanın uzmanlığı ve deneyimi, danışmanlık sürecinin yaşanılan problemde etkili olup olmayacağı, hangi danışmanlık tekniklerinden faydalanacağı, başka alternatiflerin olup olmaması, ücretlendirme politikası  gibi sorular sıklıkla merak konusu olmaktadır ve sıkça bu konularda sorular sorulur. Adıyaman Gölbaşın’da merkezimizde ilk görüşmelerde danışanlara süreçle ilgili ayrıntılı şekilde bilgi verilir ve böylece belirsizliklerin önüne geçerek kaygısız bir süreç başlatılır. Ayrıca sadece  ilk görüşmelerde değil aynı zamanda süreç içinde de tüm merak uyandıran konular hakkında danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

 Adıyaman Gölbaşın’ da  Danışmanlık Hizmetini Online Terapi Olarak Alabilirsiniz

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu son yıllarda oldukça ilgi gören ve tercih edilmekte olan E-Terapi & Online Terapi uygulamalarını sürdürerek danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu Adıyaman Gölbaşı’nda online terapi hizmeti vermektedir.

Online Terapi Nedir?

Online terapi nedir? Sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse profesyonel ruh sağlığı hizmetinin diğer bir ifadeyle psikolojik desteğin internet veya telefon üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır.

Online terapi; psikolojik yardım için başvuran bireye internet üzerinden psikolojik destek hizmetinin sağlandığı alternatif bir psikoterapi yöntem aracı veya türüdür.

Adıyaman Gölbaşı’nda Online Terapi Avantajları Nelerdir?

Adıyaman Online terapi, Adıyaman Gölbaşı’nda kişilerin, randevuya geç kaldım ,yetişemedim veya işim çıktı derdi olmadan, istediği zaman ve yerde istediği psikolog ya da psikolojik danışmana ulaşabilme fırsatı sunmaktadır. Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu birçok ülkede yaygın halde tercih edilmekte olan online terapiyi etkin şekilde kullanmaktadır.

Online terapiyi yüz yüze terapiden ayıran temel özelliği; yer ve zamanın öneminin olmadan psikoterapi hizmeti alabilme konforu sağlıyor olmasıdır.

Adıyaman Gölbaşı’nda Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu bireylerin hayatlarında yaşadıkları problemleri ve ruhsal sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine başka bir ifadeyle bu sorunları daha fazla büyütmeden kurtulmalarına veya yaşadıkları duygu karışıklıklarından kurtulmalarına yardım etmektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve randevu almak için tıklayınız.