Bizler genelde içerisinde bulunduğumuz problemlerle başa çıkamadığımız zamanlarda ya da farklı bakış açısına ihtiyacımız olduğunda bir uzmandan yardım almayı düşünürüz. Ruhsal sorunlarımız sebebiyle psikolog desteği almak isteyen, uzman arayışına giren çoğu insan “Google” da “en iyi psikoterapist”, “en iyi psikolog” gibi aramalar yaptıkları gözlenmektedir. Bunların dışında “terapist”, “aile danışmanı”, “evlilik danışmanı”, “psikoterapist” vb. farklı kelimeleri de araştırmışlardır. Bazen herhangi bir şehirdeki ruh sağlığı uzmanlarına ulaşmaya çalışırken “Adıyaman En İyi Psikolog” ya da “En İyi Psikolog Adıyaman” gibi yerel olan aramalar da yapılabilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre psikolojik destek ya da psikolojik yardım alan insanların psikolojik destek almayan insanlardan daha mutlu oldukları söylenmektedir. Bilimsel araştırmalar psikolojik destek alaların %50’si gözle görülür bir halde kendilerini iyi hissettiklerini, %75 ’inin de 7 ay sonra tamamen problemlerinden kurtulduğu görülmektedir. Önemli bir kısmının büyük rahatlama huzur ve umut duygusu hissettikleri söylenebilmektedir.

Adıyaman’da Psikolog Hizmeti

Adıyaman’da çok iyi psikoloğu bulma konusunda bireylerin özellikle psikoterapi alanında en iyisini bulma isteklerinin özünde birçok neden yer alabilmektedir. Bunlar iyi terapistin olmaması, başkalarına soramamaları veya kendilerinin ve çevrelerinin geçmişte yaşadıkları verimsiz geçen terapi tecrübeleridir.

Adıyaman’da en iyi psikolog araştırmaları yaparken ne gibi şeylere dikkat edilmeli? Öncelikle sözcüklerin anlamları bilinmelidir. Örneğin “psikolog” demek yalnızca “terapi” yapan kişi demek değildir. Psikologlar sorunları ve psikolojik rahatsızlıklara çözüm bulmak için psikoloji ile ilgili teori, bilgi araştırmaları kullanan bununla birlikte farklı kurumlarda psikolojik araştırmalar yapan kişidir.

Peki sizler hangi ruh duygu haliniz için “psikolog”, “uzman psikolog”, “terapist”, “psikolojik danışma”, “aile danışmanı” aramaktasınız?  Aradığınız her “psikolog” içinde bulunmakta olduğunuz karmaşıklığın tamamına karşılık verebilir mi? Önemli olan, sizin neye ihtiyacınız olduğu ve görüşmüş olduğunuz psikoterapistin psikolojik danışmanın aile danışmanının psikoloğun ya da psikiyatristin ne gibi yeteneklere sahip olduğudur.

Adıyaman’da psikologlar bireylerin hayatta yaşadıkları problemleri ve ruhsal sağlık problemlerini en etkili ve iyi bir şekilde başa çıkabilmelerine yardımcı olan profesyonellerdir.

Adıyaman’da psikologlar kişilerin stresli durum ve zamanlarla başa çıkabilmesi, hayatta karşılarına çıkan sorunları çözebilmeleri konusunda destek olurlar. Onların nasıl düşündüğü, davrandığı veya hissettiği konusunda bazı çalışmalar yaparlar. Kişilerin zihinlerinde oluşan çarpıtmalardan kurtulmaları konusunda yardımcı olurlar. Bu sayede doğru düşünceler doğru duygulara ve davranışlara erişimi daha da kolaylaştırır.

Adıyaman’daki psikologlar bireylerin hayatlarını iyileştirmeyi sağlayan çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) teknikleri kullanabilir. Danışanın problemine çözüm bulabilmek için en doğru olan yaklaşımı belirlemek, kişinin özelliklerine tercihlerine uyan en doğru yaklaşımı bulmaya çalışmaktadır. Daha çok kullanılmakta olan bilişsel davranışçı terapi tekniği merkezimizde uygulanmaktadır.

 Adıyaman Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Adıyaman’da psikologların seans ücretleri 300 TL ile 800 TL arasında değişmektedir.

Adıyaman’da psikolojik danışmanlık süreleri 50 ile 75 dakika sürmektedir.

Adıyaman psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri en alt sınırda tutulmakla birlikte 300 TL olarak belirlenmiştir. 

Danışmanlık maaliyetleri bu şekilde belirlenmektedir ancak önemli olan danışacağınız psikoloğun tecrübesi ve meslekteki yeterlilik ve başarısıdır.

Adıyaman’da Psikolog ücretleri uygundur ve bu fiyatlar yaşadığınız ile göre değişmektedir. Mesela İstanbul, Ankara gibi büyük illerde yaşayan insanlar psikolog seans ücretleri daha maliyetli olmaktadır.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.