Merhabalar bu makalemizde Adıyaman’da psikolog, psikiyatrist seans ücretleri hakkında genel bir bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Adıyaman’da Psikolog ücretleri kısaca söylemek gerekirse 2023 yılında 300 TL ile 800TL arasında değişiklik göstermektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgiye makalemizin devamı kısmından ulaşabilirsiniz.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan randevu almak için tıklayınız.

Adıyaman’da 2023 yılında Ruh Sağlığı Alanında Hizmet Veren Kurumların Fiyat Listesi        

Ruh sağlığı hizmetlerine psikolog desteğine;

 • Günlük hayatınızda karşınıza çıkan kendi başınıza baş etmekte düzenlemekte atlatmakta zorlandığınız olaylar yaşıyorsanız,
 • Travmatik olarak adlandırabileceğimiz zorlayıcı yaşantılarınız varsa
 • Duygularımız konusunda aşırı tepkiler verdiğimizde
 • Yaşanan durumlara veya olaylara karşı aşırı alınganlık veya aşırı kaygı hissediyorsanız,
 • Evlilikte karşınıza çıkabilecek eşler arası çatışmalar varsa,
 • Çocuklarınızın davranış problemleri gibi birçok farklı konuda psikolojik desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için sizde Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu’ndan destek alabilirsiniz.

Psikolog desteği konusunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken konulardan biri, psikolojik hizmet için ödenecek olan ücretin, hizmet kalitesinden daha önemli olmadığını anlamaktır. Ancak alacağınız hizmet kalitesi de ücretten daha düşük olmamalıdır. Akıllı tercihler yapılması gerekmektedir.

Hayat içerisinde karşılaştığınız bir problemi çözmek için başvurduğunuz uzmana ödeyeceğiniz seans ücreti psikoloğun yeterlilikleri, alanında tecrübesi, uzmanın alanı ve konu hakkında ki otoritesine göre değişir.

Diğer bir konu ise, psikolojik hizmet veren psikologların, pedagogların ya da aile danışmanlarının seans ücretleri her şehirde genellikle farklılık göstermektedir. Bir şehirde ödediğiniz bir seans ücretinin çok daha azını veya daha fazlasını başka bir şehirde ödemeniz mümkündür. Şehrin gelişmişliği ve büyüklüğü ücretin de artmasına sebep olmaktadır.

Üzerinde durulması gereken üçüncü konu, Adıyaman’da psikolojik destek seans ücretlerinin hizmet kalitesine göre değişebilir olmasıdır. Adıyaman’da Pedagog, psikolog, aile danışmanı, psikiyatr vs. verdikleri hizmet farklılık göstermektedir. Konuyla ilgili olarak uzmanların yeterlilikleri, aldıkları eğitimler, tecrübe sahibi olmaları ve tanınırlıkları farklılık gösterebilir olmakta ve bu durum psikolog seans ücretlerine yansımaktadır. Tecrübesi fazla olan ve tanınmış olan psikologların seans ücretleri daha da maliyetli olmaktadır.

Tüm bunlar dikkate alındığında Adıyaman’da psikolog, pedagog, aile danışmanları seans ücretleri hakkında net bir ücret belirlemek son derece zordur.

Genel olarak sağlanan psikolojik hizmetlerde seans başına veya aylık paket olarak ücret alınmaktadır.Seansa bireyin yalnız mı yoksa aile danışmanlığı biçiminde mi katıldığı seans ücretlerini değiştirmektedir. Aile danışmanlığı şeklinde ücret alınması durumunda ücrette artış görülmektedir.

Psikolog Mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Adıyaman Psikolog Ücretleri

Aile ve Evlilik Terapisi” adlı yazıyı okumak için tıklayınız

2023 yılı psikolog ücretleri Adıyaman’da minimum ve maximum şeklinde aşağıda listelenmiştir.

 • 2023 Türkiye Psikolog Seans Ücretleri 500 TL – 1200 TL
 • 2023 Pedagog Ücretleri 200 TL – 800 TL
 • 2023 Vajinismus Tedavi Ücretleri 500 TL – 1200TL
 • 2023 Türkiye Psikiyatrist Seans Ücretleri 500 TL – 1500 TL
 • 2023 Adıyaman psikolog seans ücretleri 500TL- 1200TL

Adıyaman’da Psikolog ücretleri, Psikoterapi ücretleri psikologdan psikoloğa farklılık göstermektedir.

Adıyaman’da seans süreleri 45dk ile 90 dk arasında değişiklik göstermektedir.

Adıyaman’da psikolojik danışmanlık merkezimizde seans ücretleri alt sınırda tutularak 500 TL olarak belirlenmiştir.